Translate this page

środa, 10 stycznia 2018

Cyrtostachys renda, Lytocaryum Weddellianum, Phoenix roebelenii, Phoenix reclinata: wysiew

3 stycznia 2018 roku przyszła do mnie paczka z nasionami: Cyrtostachys renda, Lytocaryum Weddellianum, Phoenix roebelenii i Phoenix reclinata.

Rys. 1. Paczuszki z nasionkami.

Wszystkie nasionka przez 48 h moczyły się w ciepłej wodzie, następnie wysiałam je we włóknie kokosowym. Teraz tylko czekać na efekty, które mogą się pojawić za dobre parę miesięcy...

Lytocarym Weddellianum. Nasiona przed moczymy 24h w ciepłej wodzie. Tak przygotowane nasiona wysiewamy powierzchownie (poziomo, aby połowa była zakopana). Zachować temperaturę 25 - 30C, ziemia stale lekko wilgotna. Stanowisko słoneczne. Kiełkowanie następuje w ciągu 30-120 dni.
Rys. 2. Lytocaryum Weddelliana.

Rys. 3 Lytocayum Weddellianum już posadzone.

Cyrtostachys renda. Przed wysiewem nasiona należy wymoczyć w ciepłej wodzie przez 24h. Wysiewamy na głębokość 3-krotną nasiona. Zachowujemy temperaturę 25 C, stale wilgotna gleba. Kiełkowanie trwa od 2 -6 miesięcy.

Rys. 4. Cyrtostachys renda.


Phoenix reclinata. Przed wysiewem nasiona należy wymoczyć w ciepłej wodzie przez 48h. Można przed tym lekko spiłować nasiona, ale ja tego nie robię aby niepotrzebnie ich nie uszkodzić. Wysiewamy na głębokość 3-krotną nasiona. Zachowujemy temperaturę +25C i stale lekko wilgotne podłoże. Kiełkowanie trwa od 3 -12 miesięcy.
Rys. 5. Phoenix reclinata.

Phoenix roebelenii. Tak samo, jak P. reclinata.
Rys. 6. Phoenix roebelenii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz