Translate this page

środa, 29 listopada 2017

Lytocaryum Weddellianum leci do mnie!

Lytocaryum Weddellianum niedostępna w Europie leci już na kontynent samolotem, a potem do mnie na zamówienie. I'm very happy! :) :) :)

Może napiszę troszkę, co to jest za palma. Lytocaryum Weddellianum potocznie nazywana jest miniaturową palmą kokosową pochodzi z południowo-wschodniej Brazylii, gdzie rośnie naturalnie w lasach deszczowych. Często mylona jest z Lytocaryum insignis, jednak są pewne różnice w ich budowie. Rozkwita w wilgotnym cieniu brazylijskich lasów deszczowych. Spokrewniona jest z palmą kokosową. Również wytwarza owoce, które smakują jak orzechy kokosowe. Dorosłe okazy osiągają niewiele, bo do 1,8 m wysokości, a kłodzina osiąga średnicę ok. 2 cali. Liście mogą ostatecznie mieć długość około 90 cm. Po kwitnieniu produkują małe jadalne owoce. Jest znacznie bardziej tolerancyjna na zimno, niż palma kokosowa (toleruje temperaturę do -4 C). Palmę tą można z powodzeniem wyhodować w strefie mrozoodporności USDA 9b. Należy ją hodować w dobrze drenującej i bogatej w próchnicę glebie, która jest stale wilgotna, ale nie rozmoczona, ponieważ może to prowadzić do zgnilizny korzeni - najlepiej rośnie w mieszance kory sosnowej i seramisu.


Doniczka oczywiście musi być palmowa (wysoka i wąska). Stanowisko ograniczone do rozproszonego światła. Gdy temperatura spadnie poniżej 15 C, pozostawić wierzchnią warstwę podłoża (2-3 cm) do wyschnięcia przed ponownym podlaniem. Lytocaryum weddellianum nie toleruje suszy.
Lytocaryum Weddelliana

Lytocaryum weddellianum ma się dobrze w temperaturach między 15 a 27 C. Nie należy przez dłuższy czas wystawiać ich na działanie temperatur poniżej lub powyżej tego zakresu. Są niezwykle wrażliwe na suche powietrze, co powoduje, że liście stają się brązowe i kurczą się. Ustaw rośliny doniczkowe na tacach z wilgotnymi kamykami przez cały rok.

Źródło:

http://www.palmpedia.net/wiki/Lytocaryum_weddellianum
http://www.plantsrescue.com/lytocaryum-weddellianum


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz